Nodarbināto skaits pēc faktiskās darba vietas
Dati par nodarbināto skaitu sniedz informāciju par nodarbināto skaitu sadalījumā pa Latvijas Republikas administratīvajām teritorijām, kurās atrodas darbinieka faktiskā darba vieta. Dati tiek izmantoti, lai novērtētu vidējo nodarbinātību Latvijā un tās teritorijās.
- Doties uz >
-
Termini un definīcijas
>
- Datu vākšana un aprēķināšana >
Termini un definīcijas
Vidējais nodarbināto skaits
Nodarbināto skaits vidēji gadā atbilstoši Latvijas Republikas administratīvajai teritorijai, kurā atrodas darbinieka faktiskā darba vieta.
Vidējais darbinieku skaits
Vidējais darbinieku skaits darba attiecībās, par kuriem nodokļus maksā darba devējs.
Pašnodarbinātās fiziskās personas
Fiziskās personas, kuras veic saimniecisko darbību un ir reģistrējušās Valsts ieņēmumu dienestā, kā pašnodarbinātās personas, un iesniedz VID gada ienākumu deklarācijas D3 veidlapu "Ienākumi no saimnieciskās darbības".
Datu vākšana un aprēķināšana
Apsekojuma metode un datu avoti
Dati par nodarbināto skaitu pēc faktiskās darba vietas tiek iegūti, veicot izlases apsekojumu un izmantojot administratīvos datu avotus.
Datu avoti ir CSP izstrādātie kompleksie gada pārskati par komersantu un iestāžu darbību (1-gada un 2-gada), pārskats par komersantu un iestāžu vietējām darbības veida vienībām (1-DVV) un administratīvie datu avoti.
CSP tīmekļa vietnē Veidlapu katalogs publicētas visas aktuālās veidlapas.
Kā administratīvie datu avoti tiek izmantoti Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtie paziņojumi par fiziskai personai izmaksātajām summām, ziņojumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī, mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijas un deklarācijas par ienākumiem no saimnieciskās darbības.
Mērķa populācija
Visi ekonomiski aktīvie komersanti, budžeta iestādes, nodibinājumi, biedrības un fondi.
Izlases apjoms
2019. gadā ar statistikas pārskata veidlapu "1-DVV" tika apsekoti 3 528 respondenti.
Budžeta iestādes, komercsabiedrības ar valsts vai pašvaldību kapitāla daļu 50% un vairāk un visi privātā sektora komersanti ar darbinieku skaitu 50 un vairāk vai ar noteikto apgrozījuma slieksni tiek apsekoti pilnībā, pārējie komersanti tiek apsekoti, izmantojot vienkāršo stratificēto izlasi, kā arī pievienojot informāciju no administratīvajiem datu avotiem.
Aprēķina metodes
Informācija tiek iegūta no respondentu aizpildītajām veidlapām un administratīvajiem datu avotiem.
Statistiskās vienības, kas ir iekļautas ekonomiski aktīvo vienību ģenerālkopā, bet kuras neiesniedz veidlapas 1-DVV, 1-gada vai 2-gada, tiek pierēķinātas, izmantojot administratīvo datu avotus. Visām vienībām piemēro svaru "1".
Klasifikācijas
Dati par nodarbināto skaitu pēc faktiskās darba vietas ir apkopoti un aprēķināti, izmantojot Latvijas Republikas Administratīvo teritoriju un teritoriālo vienību klasifikatoru (ATVK).
CSP tīmekļa vietnē Klasifikāciju katalogs publicētas klasifikācijas ar to skaidrojumiem.