Preses relīze

Tautas skaitīšana – pirmās 24 stundas

Centrālā statistikas pārvalde informē, ka pirmajā tautas skaitīšanas diennaktī tika veiktas 77 570 sekmīgas autorizācijas tautas skaitīšanas sistēmā. Pirmajā stundā iespēju saskaitīties ir izmantojuši 500 iedzīvotāji, savukārt vislielākā aktivitāte bija laika posmā no 9.00 rītā līdz 21.00 vakarā, kad ik stundu vidēji ir veiktas 5 000 autorizācijas.

Sekmīgo autorizāciju skaits

Lai autorizētos tautas skaitīšanas sistēmā, gandrīz 60 tūkst. respondentu ir izmantojuši pases datus, vairāk nekā 18 tūkst. iedzīvotāji ir autorizējušies, lietojot komercbanku identifikatorus, savukārt ar e-parakstu ir autorizējušies 76 respondenti.

Izmantotie autorizācijas līdzekļi

Lai piekļūtu tautas skaitīšanas anketai mājaslapā www.tautaskaitisana.lv, ir nepieciešams autorizēties, izvēloties ērtāko veidu: personas kodu un pases numuru vai internetbankas identifikatorus (Citadele, DnB NORD Banka, Latvijas Krājbanka, SEB banka, Swedbank), vai arī elektronisko parakstu.

Ja ir nepieciešams pārtraukt aizpildīšanu vai sistēmas pārslodzes dēļ anketu nav iespējams aizpildīt, to var saglabāt un aizpildīt vēlāk, turklāt anketā tiks atvērts pēdējais atbildētais jautājums.

Aizpildīt tautas skaitīšanas anketas iespējams CSP Informācijas centrā, kur arī var saņemt konsultācijas anketas aizpildīšanas laikā. Nepieciešamības gadījumā aizpildīt anketu internetā palīdzēs CSP darbinieki.

Informācijas centrs tautas skaitīšanas pirmās kārtas laikā (līdz 10. martam) būs atvērts darba dienās no 10.00 līdz 20.00, sestdienā no 10.00 līdz 17.00.
Informācijas centra adrese: Rīga, Lāčplēša iela 1.

Vairāk informācijas par 2011. gada tautas skaitīšanu meklējiet www.tautasskaitisana.lv vai zvaniet uz bezmaksas tālruni 80000777.

 

Papildinformācija:
Aldis Brokāns
Centrālās statistikas pārvaldes preses sekretārs
T: +371 67366868
M: +371 29119849
E-pasts: aldis.brokans@csb.gov.lv

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi