Statistikas tēmas
Migrācija
Galvenie rādītāji
Īss apraksts, kas raksturo situāciju un attīstības tendences šajā tēmā.
Imigrācija, emigrācija un saldo
- iedzīvotāju pārvietošanās pastāvīgās dzīvesvietas maiņas nolūkā vai uz vismaz gadu
Statistikas tabulas
Datubāze ir interaktīvs rīks, ar kura palīdzību no katras statistikas tabulas var atlasīt nepieciešamos laika periodus un rādītājus, apskatīt datus un lejupielādēt tos. Skatīt pamācību.
Publikācijas un preses relīzes
Statistisko datu krājums par iedzīvotāju skaitu un tā izmaiņām, dzimumu, vecuma un nacionālo sastāvu, demogrāfisko slodzi, noslēgtajām un šķirtajām laulībām, dzimstību, mirstību, ilgtermiņa migrāciju, valstisko piederību. Svarīgākie dati parādīti dinamikā.
Samazinoties aizbraucēju skaitam, bērnu skaits Latvijā nedaudz pieaug
2020. gada sākumā Latvijā bija 359 457 bērni vecumā līdz 17 gadiem, kas ir par 644 bērniem jeb 0,2 % vairāk nekā 2019. gada sākumā.
Statistisko datu krājums apkopo statistisko informāciju par bērnu dzimstību, mirstību, vecumsastāvu, veselības stāvokli, izglītošanu, sociālo aizsardzību, materiālās nenodrošinātības un nabadzības risku ģimenēs ar bērniem, nepilngadīgo ekonomisko aktivitāti, informāciju tehnoloģiju lietošanu, vardarbību pret bērniem un bērniem konfliktā ar likumu 2019. gadā, kā arī salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.
Pieteikties jaunumiem
Saistītie resursi
Eiropas Savienības valstu dati par migrāciju un pilsonības iegūšanu
Eurostat apkopo un savā mājaslapā publicē migrācijas statistikas datus par ES dalībvalstīm kopā un katru valsti atsevišķi.
ES migrantu integrācijas rādītāji
Eiropas migrācijas politikas attīstība un integrācija ir viena no Eiropas Komisijas galvenajām prioritātēm, lai risinātu problēmas un izmantotu iespējas, ko migrācija sniedz visā pasaulē. Pēdējos gados Eiropas darba kārtībā arvien lielāka nozīme ir to trešo valstu pilsoņu integrācijai, kuri likumīgi dzīvo ES dalībvalstīs.
Eiropas Savienības valstu statistika par patvēruma meklētājiem
Eurostat statistikas par patvērumu un pārvaldīto migrāciju avots ir dalībvalstu iekšlietu ministrijas.
Patvēruma meklētāji (pieteikuma iesniedzēji, pirmā instances un galīgie lēmumi, pārvietošana un atpakaļuzņemšana (Dublinas statistika).
Uzturēšanās atļaujas, atļauju izsniegšanas iemesli, izsniegtās zilās kartes.
Statistika par imigrācijas tiesību aktu izpildi: trešo valstu pilsoņi, kuriem atteikta ieceļošana uz ES ārējām robežām vai konstatēts, ka viņi nelikumīgi ierodušies ES dalībvalsts teritorijā.
Starptautiskās migrācijas statistika (OECD)
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD) publicē statistiku par migrāciju pasaules valstīs.
Migrācija Latvijā
Rīks Migrācija Latvijā attēlo eksperimentālās statistikas datus par Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju migrāciju pagastos, pilsētās, novados un statistiskajos reģionos. Informācija ietver gan iekšējo, gan ārējo migrāciju, salīdzinot iedzīvotāju faktiskās dzīvesvietas izmaiņas.