Preses relīze

2011. gada tautas skaitīšana sākas 1. martā

Centrālā statistikas pārvalde (CSP), kurai saskaņā ar Tautas skaitīšanas likumu uzdots nodrošināt tautas skaitīšanas sagatavošanu un veikšanu, kopīgi ar sadarbības partneriem ir veikusi ļoti apjomīgu sagatavošanas darbu kopumu, lai jau pēc dažām dienām - 1. martā varētu uzsākt desmitgades lielāko un svarīgāko statistisko darbu - kārtējo tautas skaitīšanu. Tā būs pirmā tautas skaitīšana pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un desmitā kopš Latvijas valsts izveidošanas.

No 1. līdz 10. martam norisināsies pirmais tautas skaitīšanas posms, kura laikā iedzīvotāji tiek aicināti aizpildīt tautas skaitīšanas anketas internetā savās mājās, bibliotēkās, mācību iestādēs vai citur, kur ir pieejams internets.

Anketa no 1. marta būs pieejama tautas skaitīšanas mājas lapā http://www.tautasskaitisana.lv. Lai aizpildītu tautas skaitīšanas anketu internetā par sevi un ģimenes locekļiem, ar kuriem kopā dzīvojat un saimniekojat, identifikācijai varēs izmantot pases numuru un personas kodu vai lielāko internetbanku autorizācijas līdzekļus, vai arī elektronisko parakstu.

Aizpildīt anketu internetā ir vieglāk, ātrāk un ērtāk. Šo iespēju īpaši tiek aicināti izmantot iedzīvotāji, kuru darbs ir saistīts ar biežu prombūtni ārpus pastāvīgās dzīvesvietas, tajā skaitā - ar pagaidu prombūtni, kas ilgst mazāk par vienu gadu ārpus Latvijas.

No 17. marta līdz 31. maijam pie tiem, kuri nebūs aizpildījuši šo anketu internetā, dosies tautas skaitītāji.

CSP nodrošinās tautas skaitīšanas laikā iegūto personas datu aizsardzību. Skaitīšanas laikā iegūtie individuālie dati par katru iedzīvotāju un viņa mājokli būs konfidenciāli. Minētā informācijas netiks nodota nevienai organizācijai vai iestādei ārpus CSP. Iegūtos datus izmantos tikai statistiskiem nolūkiem - kopsavilkumu veidošanai, datu grupēšanai un procesu analīzei.

2011. gada tautas skaitīšanā tiks iegūta detalizēta informācija par Latvijas iedzīvotājiem un mājokļiem. Personas anketa ietver jautājumus par iedzīvotāju ģimenes stāvokli, tautību, valodu, kuru pārsvarā lieto mājās, izglītību, ekonomisko aktivitāti, kā arī par migrāciju. Savukārt Mājokļa anketa ietver jautājumus par mājsaimniecības locekļu skaitu, kā arī tādiem mājokli raksturojošajiem rādītājiem kā ēkas tips, piederība, mājokļa platība, ūdens apgādes sistēma, apkures veids, labiekārtotība u.c. Iedzīvotāji tiks lūgti sniegt informāciju par no Latvijas uz pastāvīgu dzīvi citās valstīs emigrējušām personām. Tādējādi tiks iegūta precīzāka informācija par pēdējā desmitgadē uz ārvalstīm emigrējušo Latvijas iedzīvotāju skaitu.

Ja rodas nepieciešamība iegūt vairāk informācijas vai noskaidrot interesējošos jautājumus, zvaniet CSP pa bezmaksas tālruni 80000777 no 1. līdz 10. martam katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Papildus informācija par tautas skaitīšanu un tās norisi http://www.tautasskaitisana.lv.

 

Sagatavojusi Sociālās statistikas departamenta
Tautas skaitīšanas daļa
Tālr. 67366900
Uldis Ušackis

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi