Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2011.gada janvārī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2011.gada janvārī, salīdzinot ar 2010.gada decembri, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 1,1%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai pieauga par 2,9%, bet būvmateriālu cenas – par 0,7%. Strādnieku darba samaksa palika tajā pašā līmenī.

Lielākā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu palielinājumam transporta objektu būvē un pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada janvāri, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 1,2%. Resursu pamatgrupās visstraujāk palielinājās mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas par 4,2%, bet būvmateriālu cenas – par 0,6%. Savukārt strādnieku darba samaksa samazinājās par 1,0%.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas resursu pamatgrupās, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi

2011.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz vairāk nekā 150 būvuzņēmumi un 30 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz informāciju par visu resursu cenām, savukārt tirdzniecības uzņēmumi – tikai par būvmateriālu cenām. Izlasē iekļauti būvuzņēmumi ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Detalizētāku informāciju var atrast CSP datubāzē. Preses izlaidums par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2011.gada februārī tiks publicēts š.g. 28.martā.

 

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
Tatjana Ballode
tālr. 67366813

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi