Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010. gada jūnijā

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās vidēji par 1,1%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai saruka par 1,6%, būvmateriālu cenas – par 1,4% un strādnieku darba samaksa - par 0,1%. Lielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē un pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē.

2010.gada jūnijā salīdzinājumā ar 2009.gada jūniju būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 2,6%. Resursu pamatgrupās visstraujāk kritās mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 7,9%, bet būvmateriālu cenas saruka par 1,9%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 3,1%, ko noteica nedaudzi uzņēmumi, specializējušies inženierbūvju celtniecībā.

 Būvniecības izmaksu pārmaiņas resursu pamatgrupās, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi
 

2010.gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2009.gada 2.ceturksni, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 3,2%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai saruka par 7,1%, bet būvmateriālu cenas – par 2,2%. Savukārt strādnieku darba samaksa pieauga par 0,3%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kritumam transporta objektu būvē, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē.

Informāciju par būvniecības resursu cenām sniedz 140 būvuzņēmumi un 35 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi informē par visu resursu cenām, savukārt tirdzniecības uzņēmumi tikai par būvmateriālu cenām. Būvuzņēmumi-respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties uzņēmumus ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Detalizētāku informāciju var atrast CSP datubāzē. Preses izlaidums par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010.gada jūlijā tiks publicēts š.g. 31.augustā.

 

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
Aļona Ivanova
tālr. 67366798

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi