Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010. gada aprīlī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada aprīlī, salīdzinot ar martu, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,5%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 2,5%, bet būvmateriālu cenas – par 0,1%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai samazinājās par 0,6%. Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu pieaugumam izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku renovācijā un celtniecībā, kā arī rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

2010.gada aprīlī, salīdzinājumā ar 2009.gada aprīli, būvniecības izmaksas saruka vidēji par 4,0%. Resursu pamatgrupās visstraujāk samazinājās mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 5,9%. Būvmateriālu cenas un strādnieku darba samaksa saruka par 3,0%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē, pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, kā arī rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

 

Būvniecības izmaksu pārmaiņas resursu pamatgrupās, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi
 


Būvniecības resursu cenas sniedz 140 būvuzņēmumi un 35 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz visu resursu cenas, savukārt tirdzniecības uzņēmumi tikai būvmateriālu cenas. Būvuzņēmumi-respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties uzņēmumus ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Detalizētāku informāciju var atrast CSP datubāzē. Preses izlaidums par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010.gada maijā tiks publicēts š.g. 2.jūlijā.

 

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
Tatjana Ballode
tālr. 67366813

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi