Preses relīze

Augustā būvniecības izmaksu līmenis samazinājās par 0,1 %

2019. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Būvmateriālu cenas samazinājās par 0,2 %, strādnieku darba samaksapar 0,1 %, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas būtiski nemainījās.

Augustā būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja būvmateriālu cenu samazinājums metāla konstrukcijām un sīkajiem metāla izstrādājumiem, kā arī asfaltbetonam.

Salīdzinot ar 2018. gada augustu, būvniecības izmaksas palielinājās par 3,9 %. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 6,7 %, būvmateriālu cenas – par 3,6 %, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,4 %.

2019. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2018. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 87 % no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 36 % uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Informāciju par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2019. gada septembrī publicēs 25. oktobrī.

Plašāka informācija par būvniecības izmaksu indeksiem Latvijā pieejama CSP vietnē sadaļā "Ražotāju cenas – Metadati".

 

Mediju jautājumi:
Komunikācijas daļa
E-pasts:
media@csb.gov.lv
Tālr.:27880666

Papildu informācija par datiem:
Baiba Alksnīte
Ražotāju cenu indeksu daļa
E-pasts: Baiba.Alksnite@csb.gov.lv
Tālr.: 67366696

 

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi