Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2009.gada oktobrī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2009.gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, būvniecības izmaksas samazinājās – vidēji par 0,9%. Strādnieku darba samaksa saruka par 1,2%, būvmateriālu cenas – par 0,8%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 0,6%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē, kā arī rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

2009.gada oktobrī salīdzinājumā ar 2008.gada oktobri būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 14,4%. Resursu pamatgrupās visstraujāk saruka strādnieku darba samaksa – par 26,1%. Būvmateriālu cenas kritās par 10,6%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 7,0%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē un rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

Katru mēnesi datus par būvniecības resursu cenām sniedz 132 būvuzņēmumi un 29 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi informē par visu resursu cenām, savukārt tirdzniecības uzņēmumi tikai par būvmateriālu cenām. Būvuzņēmumi - respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties būvuzņēmumus ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

 

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
Ludmila Rodina
tālr. 67366617

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi