Preses relīze

Par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2011.gada februārī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2011.gada februārī, salīdzinot ar 2011. gada janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājāspar 1%, tai skaitā eksportā – par 1.9%, bet vietējais tirgus saglabājās iepriekšējā mēneša līmenī.

Lielākais apgrozījuma samazinājums bija citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 51.9%, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 27.2% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 10.6%. Savukārt, lielākais pieaugums bija gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 16.2%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 9.6%, apģērbu ražošanā – par 9.5%.

2011.gada februārī, salīdzinot ar 2010.gada februāri, pēc kalendāri izlīdzinātiem2 datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 23.6%, tai skaitā vietējā tirgū – par 11.9% un eksportā – par 35.6%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas  2011.g. februārī % salīdzinājumā ar 2010.g. februāri
(kalendāri izlīdzināti dati)

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 67366953
Ramona Skakunova

1 Rūpniecības apgrozījuma indeksu aprēķina faktiskajāscenās. Indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.

2 Termins "darba dienu izlīdzināšana" tiek aizstāts ar terminu "kalendārā izlīdzināšana".

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi