Preses relīze

Rūpniecības produkcijas izlaide 2006.gada jūlijā


Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2006. gada jūlijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieaugusi par 4.0%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 2.5%; elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē – par 9.8%. Produkcijas izlaide samazinājusies ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 4.5%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, šā gada jūlijā pārtikas produktu un dzērienu ražošanas nozarē ražošanas apjomi pieauga par 2.7%. Kāpums vērojams sekojošās apakšnozarēs: dzērienu ražošanā – par 20.3%; gaļas un gaļas produktu ražošanā, pārstrādē un konservēšanā – par 15.0%; augļu un dārzeņu pārstrādē un konservēšanā – par 5.0%; piena produktu ražošanā – par 2.2%. Samazinājums bija zivju un zivju produktu pārstrādē un konservēšanā – par 23.1%; graudu malšanas produktu, cietes un cietes produktu ražošanā – par 8.1%; citu pārtikas produktu (maize, konditorejas izstrādājumi, cukurs) ražošanā – par 7.0%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, 2006. gada jūlijā produkcijas izlaide palielinājusies šādās nozarēs: ķīmisko vielu un to izstrādājumu ražošanā – par 22.8%; tekstilizstrādājumu ražošanā – par 19.0%; metālu ražošanā – par 16.2%; nemetālisko minerālu izstrādājumu (keramikas, cementa, betona u.c. izstrādājumi) ražošanā – par 14.5%; izdevējdarbībā un poligrāfijā – par 12.7% gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 8.4%; gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 7.7%; mēbeļu ražošanā – par 7.0%.

Ražošanas apjomi samazinājušies: apģērbu ražošanā – par 25.6%; citu transportlīdzekļu (kuģu, laivu, lokomotīvju un ritošā sastāva remonts) ražošanā – par 18.2%; celulozes, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 8.1%; iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 4.8%; koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – 1.9%; u.c. nozarēs.

Salīdzinot ar 2006. gada jūniju, jūlijā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 0.4%, tai skaitā produkcijas ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 22.5%; apstrādes rūpniecībā – par 1.2%, bet pieaugums bija elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē – par 3.3%.

 

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 7366830
Irēna Bekmane

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi