Preses relīze

Par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2010. gada janvārī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada janvārī, salīdzinot ar 2009.gada decembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem2 samazinājās par 3.7%, tai skaitā eksportā – par 9%, bet vietējā tirgū pieauga par 1.2%.

Lielākais apgrozījuma samazinājums bija metālu ražošanas nozarē par - 33%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 16% un farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 14.3%. Savukārt, lielākais apgrozījuma pieaugums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā par 71.8% (vietējā tirgū - par 87.2%, eksportā – par 4.4%), dzērienu ražošanā – par 16.4% (vietējā tirgū – par 9.8%, eksportā – par 40.4%).

2010.gada janvārī, salīdzinot ar 2009.gada janvāri, pēc darba dienu izlīdzinātiem³ datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 6.9%, tai skaitā vietējā tirgū – par 11.7% un eksportā – par 0.5%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas
2010.g. janvārī pret 2009.g. janvāri (pēc darba dienu skaita izlīdzināti dati)


 

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, pēc darba dienām izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma datiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Irēna Bekmane
Tālr. 67366830

____________________
1 Rūpniecības apgrozījuma indeksu aprēķina faktiskajāscenās. Tas ir nesvērtais indekss, kas raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību. 
2 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita un sezonālās atkārtošanās faktoru ietekme, proti, atsevišķās nozarēs saražotās produkcijas apjoma sezonas svārstības. Šis rādītājs aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējo periodu.
3 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita ietekme. Šis rādītājs tiek aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi