Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2009. gada novembrī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2009.gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 0,1%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai saruka par 0,4%, strādnieku darba samaksa būtiski nemainījās, bet būvmateriālu cenas palielinājās par 0,1%.

2009.gada novembrī, salīdzinājumā ar 2008.gada novembri, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 14,4%. Resursu pamatgrupās visstraujāk saruka strādnieku darba samaksa – par 27,0%. Būvmateriālu cenas samazinājās par 9,6%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 7,0%.

Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kritumam transporta objektu būvē un rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

Katru mēnesi datus par būvniecības resursu cenām sniedz 132 būvuzņēmumi un 29 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz visu resursu cenas, savukārt tirdzniecības uzņēmumi tikai būvmateriālu cenas. Būvuzņēmumi - respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties būvuzņēmumus ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

 

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
Tatjana Ballode
tālr. 67366813

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi