Preses relīze

Norisinājās pirmais Pašvaldību atvērto datu hakatons

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 18.–19. oktobrī Valmierā norisinājās Pašvaldību atvērto datu hakatons, kā mērķis bija radīt pašvaldībām, to iedzīvotājiem, uzņēmējiem vai tūristiem noderīgus produktus un pakalpojumus, izmantojot tieši Latvijas atvērto datu kopas. Vairākas komandas saviem interaktīvajiem datu vizualizācijas rīkiem izvēlējās Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Atvērto datu portālā publicētos datus.

Viens no šādiem projektiem bija komandas “TODO” radītais interaktīvais rīks, kas balstīts uz nodarbināto iedzīvotāju svārstmigrāciju starp faktisko dzīvesvietu un darbavietu. Šī karte ļauj aplūkot, cik daudz iedzīvotāju ikdienā dodas strādāt ārpus administratīvās teritorijas, kurā dzīvo. Ar interaktīvo rīku iespējams iepazīties https://hack2019.sungis.lv/

Kopumā hakatonā piedalījās 14 komandas, kurām tika dots uzdevums, izmantojot pieejamos atvērtos datus, izstrādāt inovatīvu mobilo lietotni vai tīmekļa vietni, kas risinātu pašvaldības izvirzītu problēmu, piedāvājot astoņus tematiskus virzienus – vide, transports, izglītība, iedzīvotāji, drošības veselība, attīstība vai kultūra, taču dalībnieki drīkstēja darboties arī plašāk, kā arī risinājums nebija jāierobežo tikai vienā virzienā. Hakatona norises laikā dalībniekus konsultēja starptautiski atzīti eksperti, tajā skaitā CSP ģeotelpisko datu eksperts Dāvis Kļaviņš.

Hakatonā pirmo vietu ieguva komanda "EduFuture", kas radīja digitālu risinājumu, kas ļauj noteikt izglītības iestāžu pastāvēšanas iespējamību nākotnē. Otrā vietā ir komanda "Spriditis.club", kas izveidoja vietni, kurā, izvēloties noteiktus kritērijus, iespējams atrast sev piemērotāko dzīvesvietu Latvijā. Trešajā vietā ierindojās komanda "Find Your Doctor", kas izveidoja detalizētu meklētāju, kurā veiksmīgi atrast kontaktinformāciju par pieejamiem ārstiem reto slimību slimniekiem.

Atvērtie dati ir brīvi pieejama bezmaksas informācija bez atkalizmantošanas ierobežojumiem, kuru var rediģēt un automatizēti apstrādāt ar brīvi pieejamām lietojumprogrammām. Latvijā kopš 2017.gada darbojas Atvērto datu portāls, kurā ikvienam interesentam ir pieejama valsts iestāžu publicētie dati brīvi apstrādājamā formātā.  Atvērto datu pieeju var attiecināt uz visu informāciju, kuru valsts iestāde publicē data.gov.lv, piemēram, publiskiem reģistriem un valsts informācijas sistēmu publiskajām daļām, statistiku, tabulām utt.

Attēls no Pašvaldību hakatona: komanda "TODO" un mentors Dāvis Kļaviņš

Komanda “TODO” un mentors Dāvis Kļaviņš. Foto: Vidzemes Augstskola

 

Mediju jautājumi:
Informācijas un komunikācijas daļa
E-pasts:
media@csb.gov.lv
Tālr.: 67366989, 27880666

 

Publicēšanas datums
Ieteikt