Meklēt statistikas tēmā
Gadagrāmata satura ziņā ir visplašākā no ikgadējām statistiskās informācijas publikācijām par tautsaimniecību un sociālekonomiskajiem procesiem valstī. Publikācijā dati atspoguļoti par 2019. gadu salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.
Desmit gados interneta pieejamība mājsaimniecībās pieaugusi par 30 %
Mājsaimniecību īpatsvars, kurās pieejams internets, 2020. gadā sasniedza 89,7 %.
Preces vai pakalpojumus internetā pārdod 15,5 % uzņēmumu
2020. gada sākumā Latvijā internetu lietoja 99,9 % uzņēmumu, un 62,6 % no tiem bija sava tīmekļa vietne, tai skaitā 94,1 % lielo uzņēmumu, 81 % vidējo un 58,4 % mazo.
Statistisko datu krājums apkopo statistisko informāciju par bērnu dzimstību, mirstību, vecumsastāvu, veselības stāvokli, izglītošanu, sociālo aizsardzību, materiālās nenodrošinātības un nabadzības risku ģimenēs ar bērniem, nepilngadīgo ekonomisko aktivitāti, informāciju tehnoloģiju lietošanu, vardarbību pret bērniem un bērniem konfliktā ar likumu 2019. gadā, kā arī salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.
Brošūra, kurā teksta, tabulu un grafisko attēlu veidā, balstoties uz operatīvo statistisko informāciju, atspoguļota Latvijas sociālekonomiskā situācija 2019. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.
99 % uzņēmumu un 85,4 % mājsaimniecību pieejams internets
Interneta pieejamība katru gadu turpina pieaugt. 2019. gadā 99 % uzņēmumu un 85,4 % mājsaimniecību bija pieejams internets.
CSP aptaujās iedzīvotājus par interneta lietošanu
20. janvārī Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsāk ikgadējo iedzīvotāju aptauju par interneta lietošanu, lai iegūtu informāciju par iedzīvotāju interneta lietošanas mērķiem un paradumiem, iepirkšanos internetā un citiem ar interneta lietošanu saistītiem jautājumiem.
Gadagrāmata satura ziņā ir visplašākā no ikgadējām statistiskās informācijas publikācijām par tautsaimniecību un sociālekonomiskajiem procesiem valstī. Publikācijā dati atspoguļoti par 2018. gadu salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.
Interaktīvajā publikācijā "Sievietes un vīrieši Baltijas valstīs” ir apskatītas ir pētītas atšķirības starp vīriešu un sieviešu stāvokļa atšķirībām sabiedrībā dažādās jomās. Tajā ir iekļauta demogrāfijas, izglītības, nodarbinātības, ienākumu un izdevumu, varas un lēmumu pieņemšanas, sociālās drošības, informācijas tehnoloģiju izmantošanas un atpūtas un tūrisma statistika salīdzinājumā starp dzimumiem Igaunijā, Lietuvā un Latvijā.
Informatīvais apskats, kurā tabulu un grafisko attēlu veidā sniegti svarīgākie statistikas dati par to, kā iedzīvotāji lieto informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.