Statistikas tabula

Latvijas iedzīvotāju vienas dienas braucieni pa Latviju pēc ceļotāju dzimuma un vecuma grupām

Tabulas kods datubāzē
TUG200
Pēdējais pieejamais periods
Par 2019. gadu
Dati atjaunoti
Ceļotājs

Jebkura fiziska persona, kura ceļo ārpus savas ierastās vides. Atkarībā no uzturēšanās laika ir vienas dienas apmeklētāji – ceļotāji, kas brauciena laikā nenakšņo ārpus savas pastāvīgās dzīvesvietas sabiedriskā vai privātā mājvietā, un vairākdienu apmeklētāji – tūristi.

Brauciena mērķi

Atpūta – apskates objektu, kultūras vai sporta pasākumu, baseinu, spa un izklaides centru apmeklēšana, nodarbošanās ar amatieru sportu, atpūta pludmalē, nometnes, kruīza braucieni, brīvā laika pavadīšana savā vai īrētā brīvdienu mājā un citi braucieni ar mērķi atpūsties.

Draugu, radinieku apmeklējums – radu un draugu apciemošana, īslaicīga rūpēšanās par tuvinieku, kā arī dzimšanas dienu, saulgriežu u.c. svētku svinēšanu ģimenes vai draugu lokā un citi braucieni, kuru galvenais mērķis ir došanās pie draugiem vai radiem.

Cits personisks mērķis – iepirkšanās, došanās uz ārstniecības vai citām iestādēm, dalība kursos un apmācībās, brīvprātīgā darba veikšana, svētceļojums un citi personīga mērķa braucieni.

Darījumi – kursi, profesionālas sporta sacensības, sanāksmes, konferences, semināri, gadatirgi, izstādes, koncerti, lekcijas, izrādes. Neieskaita tos gadījumus, kad darba būtība ir pārvietošanās jeb ceļošana: šoferi, kurjeri, zīmolu vadītāji u.tml.

Brauciena izdevumi

Brauciena izdevumos ietilpst brauciena laikā un pirms tā iegādātās patēriņa preces un pakalpojumi: transporta, naktsmītņu un ēdināšanas pakalpojumi, vīzas, apdrošināšana, ieejas biļetes kultūras, sporta un izklaides pasākumos, personīgie pirkumi, piemēram, pārtika, apģērbs, suvenīri, vērtslietas (sev un dāvināšanai), datortehnika, fotoaparāts un citi ar braucienu saistītie izdevumi.

Brauciena izdevumos ietver:

  1. personiskos izdevumus;
  2. izdevumus, kurus apmaksājusi trešā persona, piemēram, radu un draugu apmaksāta biļete, transports, darba devēja apmaksāta degviela, dienas nauda un citi izdevumi, ja ir zināms to apmērs.

Brauciena izdevumos neietver:

  1. nekustamā īpašuma pirkšanu;
  2. preču pirkšanu tālākpārdošanai;
  3. ziedojumus labdarības organizācijām (tai skaitā nauda, ko dod radiniekiem, draugiem);
  4. izdevumus, kas saistīti ar nekustamā īpašuma uzlabošanu un remontu.