Preses relīze

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs savu mutes veselību vērtē kā sliktu vai ļoti sliktu

2019. gadā zobu un smaganu stāvokli kā labu un ļoti labu novērtēja 45,8 % iedzīvotāju, savukārt kā sliktu vai ļoti sliktu – katrs piektais iedzīvotājs (20,0 %), liecina Centrālās statistikas pārvaldes Eiropas iedzīvotāju veselības aptaujas (EIVA) dati. Ja nenozīmīgas svārstības atbildēs ir dzimumu griezumā, tad vecuma griezumā atšķirības ir vairāk izteiktas. Vecuma grupā 35–44 gadi katram desmitajam zobu un smaganu stāvoklis ir slikts vai ļoti slikts (11,5 %), savukārt vecuma grupā 55–64 gadi – katram trešajam (29,3 %), bet vecākiem par 75 gadiem – gandrīz pusei (43,1 %).

Gandrīz katrs piektais iedzīvotājs (17,8 %), kuram pēdējo 12 mēnešu laikā bija nepieciešamība apmeklēt zobārstu, to neizdarīja finansiālu iemeslu dēļ. 38,9 % šo iedzīvotāju zobu un smaganu veselības stāvoklis bija slikts vai ļoti slikts.

 

EIVA tika aptaujāti 6 tūkst. Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem, kuru atbildes tika vispārinātas uz visiem attiecīgā vecuma iedzīvotājiem.  Tajā tika noskaidrota iedzīvotāju pašsajūta un subjektīvais viedoklis par savu veselību, dots pašnovērtējums dzīves veidam, veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanai un pieejamībai saistībā ar iedzīvotāju sociāli ekonomiskiem rādītājiem.

Informācija par pārējām aptaujas tēmām (augļu un dārzeņu lietošana, medikamentu lietošana u.c.) tiks publicēta 2021. gada 1. pusgadā. Pirmie dati Eiropas valstu griezumā būs publicēti Eiropas statistikas biroja Eurostat datubāzē 2021. gada 1. ceturksnī.

 

Mediju jautājumi:
Komunikācijas daļa
E-pasts:
media@csb.gov.lv
Tālr.: 67366989, 27880666

 

Papildu informācija par datiem:
Anita Švarckopfa
Sociālās statistikas metodoloģijas daļa
E-pasts: Anita.Svarckopfa@csb.gov.lv
Tālr.: 67366648

 

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi