Statistikas tēmas
Nabadzība un nevienlīdzība (EU-SILC)
Statistikas tabulas
Datubāze ir interaktīvs rīks, ar kura palīdzību no katras statistikas tabulas var atlasīt nepieciešamos laika periodus un rādītājus, apskatīt datus un lejupielādēt tos. Skatīt pamācību.
Publikācijas un preses relīzes
CSP aptaujās iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem
30. janvārī CSP uzsāk ikgadējo iedzīvotāju aptauju par ienākumiem un dzīves apstākļiem.
Informatīvajā apskatā tiek aplūkots rādītājs, kas atspoguļo nabadzības risku un sociālo atstumtību, kā arī tiek analizētas rādītāja dimensijas (nabadzības risks, zema darba intensitāte, dziļa materiālā nenodrošinātība), pamatojoties uz datiem, kas tiek iegūti ikgadējā Eiropas Savienības statistikas apsekojumā par ienākumiem un dzīves apstākļiem (EU-SILC 2020. gada apsekojums). Apskatā ir iekļautas tabulas un grafiki, kā arī īss nabadzības un sociālās atstumtības riska rādītāju apraksts.
2019. gadā mājsaimniecību rīcībā esošie ienākumi pieauga par 6,8 %
2019. gadā mājsaimniecību rīcībā esošie ienākumi, salīdzinot ar 2018. gadu, pieauga par 6,8 %, sasniedzot 583 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī. Iedzīvotāju ienākumi pieauga krietni lēnāk nekā iepriekšējos gados.
Pieteikties jaunumiem
Saistītie resursi
Eiropas Savienības valstu statistika par nabadzību un nevienlīdzību
Eurostat mājaslapā ir publicēta informācija par monetāro nabadzību un ienākumu nevienlīdzību ES valstīs. Sadaļa - Income distribution and monetary poverty.
Kapēc CSP un Eurostat šos datus publicē norādot atšķirīgus gadus?
CSP monetārās nabadzības un ienākumu nevienlīdzības indikatorus publicē, norādot faktisko gadu, kad iedzīvotāju ienākumu gūti, nevis ar atsauci uz apsekojuma norises gadu, kā to publicē Eurostat. Piemēram, monetārās nabadzības un ienākumu nevienlīdzības 2016. gada dati Eurostat datubāzē publicēti ar norādi uz 2017. gadu.