Statistikas tēmas
Darba samaksa
Galvenie rādītāji
Īss apraksts, kas raksturo situāciju un attīstības tendences šajā tēmā.
Vidējā darba samaksa turpina palielināties
- vidējā mēneša darba samaksa, darba samaksas mediāna
Statistikas tabulas
Datubāze ir interaktīvs rīks, ar kura palīdzību no katras statistikas tabulas var atlasīt nepieciešamos laika periodus un rādītājus, apskatīt datus un lejupielādēt tos. Skatīt pamācību.
Publikācijas un preses relīzes
2020. gadā vidējā alga pirms nodokļu nomaksas – 1 143 eiro mēnesī
2020. gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 143 eiro.
Gadagrāmata satura ziņā ir visplašākā no ikgadējām statistiskās informācijas publikācijām par tautsaimniecību un sociālekonomiskajiem procesiem valstī. Publikācijā dati atspoguļoti par 2019. gadu salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.
Informatīvais apskats, kurā teksta, tabulu un grafisko attēlu veidā sniegti ceturkšņa dati par darba samaksas pārmaiņām sadalījumā pa sektoriem, saimniecisko darbību veidiem u.c.
Pieteikties jaunumiem
Saistītie resursi
Darba samaksas struktūras apsekojums
Darba samaksas struktūras apsekojums notiek reizi četros gados. Detalizēti dati par darbinieku skaitu un darba samaksu sadalījumā pa profesijām, pēc dzimuma, vecuma, izglītības līmeņa, uzņēmumā nostrādāto gadu skaita: valstī kopā, atsevišķās nozarēs, reģionos. Apsekojumā tiek apkopota arī informācija par darba koplīgumiem.
2006., 2010., 2014. gada apsekojumu dati
Eiropas Savienības valstu dati par darba samaksu nostrādātā stundā
Lai salīdzinātu algu līmeni ES valstīs Eurostat rekomendē izmantot datus par darba samaksu nostrādātā stundā (Labour costs annual data / Labour cost levels by NACE Rev. 2 activity). Dati ietver regulāro un neregulāro atlīdzību par padarīto darbu gan naudā (tiešā darba samaksa), gan preču un pakalpojumu veidā (darba samaksa natūrā).
Minimālā alga un vīriešu un sieviešu ienākumu plaisa ES valstīs
Eurostat publicē statistiku par vīriešu un sieviešu ienākumu plaisu un minimālās algas ES valstīs.