Preses relīze

Preiļos darbu sāk Telefoninterviju centrs

Šā gada 10.aprīlī Preiļos darbu sāks Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) izveidotais Telefoninterviju centrs, kura darbinieki dažādu apsekojumu ietvaros veiks Latvijas iedzīvotāju aptaujas, izmantojot telefonu. Šāda telefoninterviju prakse ir plaši izplatīta Eiropas Savienības valstīs, tomēr jāatzīmē, ka Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kurā valsts statistiskas iestāde datu apkopošanai no iedzīvotājiem izmantos telefonintervijas.

Šīs metodes lietošana CSP pētījumos ļaus iedzīvotājiem atbildēt uz jautājumiem sev pieņemamā laikā, negaidot intervētāju ierašanos savās mājās. Savukārt statistiķiem tas dos iespēju samazināt apsekojumu izmaksas.

Pirms intervijas iedzīvotāji saņems CSP informatīvu vēstuli, kurā būs norādīts konkrētā apsekojuma mērķis un paredzamais sazināšanās laiks pa telefonu. Ja tas nebūs pieņemams, tad iedzīvotāji, zvanot pa bezmaksas tālruni 8008811, varēs vienoties par citu telefonaptaujas laiku.

Telefoninterviju centra darbinieki šogad veiks darbaspēka apsekojuma intervijas par iedzīvotāju nodarbinātību. Šajā apsekojumā iekļauti 25 tūkstoši mājsaimniecību un katra trešā no tām tiks uzrunāta pa telefonu. Vasaras sākumā telefonintervijas tiks izmantotas arī lauku skaitīšanas veikšanai.

Tomēr jāatzīmē, ka ne visiem iedzīvotājiem ir pieejams telefons, kā arī daļa no viņiem nevēlas, lai telefona numurs būtu publiski pieejams. Tāpēc arī turpmāk tiks izmantotas kombinētas interviju metodes - gan iedzīvotāju dzīves vietās, gan arī pa telefonu.

Pašlaik tiek apsvērta iespēja ar laiku paplašināt Preiļu telefoninterviju centra darbinieku skaitu, tādejādi radot jaunas darba vietas Latgales reģionā.

Sagatavojis Sociālās statistikas departaments
Tālr. 7366878
Maranda Behmane

Publicēšanas datums
Ieteikt