Preses relīze

Notiek starptautiskā konference par BLAISE programmatūras izmantošanu

2009.gada 2.-4.jūnijā Rīgā notiek BLAISE programmatūras lietotāju starptautiskā konference, kuru organizē Centrālā statistikas pārvalde. Konferencē piedalās 94 dalībnieki no 20 pasaules valstīm. Visvairāk pārstāvju ir no Amerikas Savienotajām Valstīm, Nīderlandes un Apvienotās Karalistes.

BLAISE programmatūras lietotāju konference ir Starptautiskās BLAISE programmatūras lietotāju grupas rīkots pasākums. Tas tiek organizēts reizi 18 mēnešos, lai vienkopus aicinātu BLAISE programmatūras izmantotājus, kuru specializācija ir datu vākšana un apstrāde, ar mērķi apmainīties ar pieredzi un programmatūras lietošanas niansēm.

BLAISE programmatūra ir daudzpusīgas funkcionalitātes sistēma interviju veikšanai ar datora palīdzību, kā arī apsekojumu datu apstrādes rīks, kas paredzēts Microsoft Windows platformai. BLAISE programmatūru izmanto daudzās pasaules valstīs, un to lieto nacionālās statistikas iestādes, kā arī zinātniski pētnieciskās organizācijas oficiālās statistikas veidošanai. Kopš 2005. gada to izmanto arī Centrālā statistikas pārvalde.

Pirmā BLAISE konference tika rīkota 1992. gadā Vorburgā, Nīderlandē, un šogad notiek jau 12.sanāksme.

Detalizētāka informācija par konferenci un tās programmu pieejama konferences mājaslapā http://ibuc2009.blaiseusers.org/

Sagatavojis Informātikas departaments
Norberts Tālers
Tālr. 67366650

Publicēšanas datums
Ieteikt