Preses relīze

Tautas skaitīšanas e-indekss – galvgalī Mārupes novads

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) tautas skaitīšanas septītās dienas noslēgumā ir apkopojusi teritoriju e-indeksu, kurš aprēķināts, attiecinot tautas skaitīšanā internetā saskaitījušos iedzīvotājus pret to skaitu (uz 01.01.2010.) attiecīgajā administratīvajā teritorijā.

E-indeksa pirmajā sešiniekā atrodas Rīgas reģiona novadi (Mārupes novads – 26%, Ikšķiles novads – 26%, Ādažu novads – 24%, Garkalnes novads – 23%, Ķekavas novads – 22%, Siguldas novads – 21%), kuriem seko Valmiera ar 21%.

Rīga ar 17% sarakstā ierindojas 20. vietā, un no republikas pilsētām to ir apsteigusi arī Jelgava ar 18%, ieņemot 16. vietu.

Saraksta lejasgalā atrodas Riebiņu, Rēzeknes un Ciblas novads ar 7%, Aglonas novads – 6%, Daugavpils novads – 5%, Zilupes novads – 4%.

Tautas skaitīšanā internetā līdz plkst. 16:55 saskaitījušies 342 168 Latvijas iedzīvotāji.

CSP aicina iedzīvotājus piedalīties tautas skaitīšanā, internetā autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem vai e-parakstu. Autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem, identifikācijas process notiek attiecīgās bankas sistēmās, un tautas skaitīšanas sistēma nesaņem nekādus bankas sistēmas identifikācijas datus. Vienīgā informācija, kas tiek nodota no bankas sistēmas tautas skaitīšanas sistēmai, ir vārds, uzvārds un personas kods.

Aizpildīt tautas skaitīšanas anketas iespējams CSP Informācijas centrā, kur arī var saņemt  konsultācijas anketas aizpildīšanas laikā. Nepieciešamības gadījumā, pēc personību apliecinoša dokumenta uzrādīšanas, anketu aizpildīs CSP darbinieki.

Informācijas centrs tautas skaitīšanas pirmās kārtas laikā (līdz 10. martam) būs atvērts darba dienās no 10:00 līdz 20:00.

Informācijas centra adrese: Rīga, Lāčplēša iela 1.

Atgādinām, ka tautas skaitīšanas anketas aizpildīšanu var pārtraukt un turpināt aizpildīt vēlāk, turklāt anketā tiks atvērts pēdējais atbildētais jautājums.

Vairāk informācijas par 2011. gada tautas skaitīšanu meklējiet www.csb.gov.lv  un www.tautasskaitisana.lv  vai zvaniet uz bezmaksas tālruni 80000777.

Papildinformācija:
Aldis Brokāns
Centrālās statistikas pārvaldes preses sekretārs
T: +371 67366868
M: +371 29119849    
E-pasts: aldis.brokans@csb.gov.lv

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi