Preses relīze

Tautas skaitīšana internetā turpinās

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) informē, ka šodien plkst. 13.40. pilnībā ir aizpildītas tautas skaitīšanas anketas par 159 148 iedzīvotājiem. Atgādinām, ka tautas skaitīšanas anketas aizpildīšanu var pārtraukt un turpināt aizpildīt vēlāk, turklāt anketā tiks atvērts pēdējais atbildētais jautājums.

Pirmajās divās tautas skaitīšanas dienās ir veiktas gandrīz 135 tūkst. sekmīgas autorizācijas tautas skaitīšanas sistēmā. Populārākais autorizācijas līdzeklis bija pases dati, kas izmantots 67,0% gadījumu, komercbanku identifikatori – 32,9% gadījumu un e-paraksts 0,1%. Atbilstoši Valsts datu inspekcijas norādījumam tika slēgta iespēja autorizēties, izmantojot pases datus, tā rezultātā ir dubultojies autorizāciju skaits ar komercbankas identifikatoriem.

Uzsveram, ka vairāk nekā 150 000 iedzīvotāju personīgie dati, kas iegūti tautas skaitīšanas divās pirmajās dienās, ir drošībā, jo pilnībā aizpildītās anketas ir izņemtas no tautas skaitīšanas datubāzes.  

Sekmīgo autorizāciju[1] skaits tautas skaitīšanas pirmajās divās diennaktīs

 

CSP aicina iedzīvotājus piedalīties tautas skaitīšanā, internetā autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem un e-parakstu. Autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem, identifikācijas process notiek attiecīgās bankas sistēmās un tautas skaitīšanas sistēma nesaņem nekādus bankas sistēmas identifikācijas datus. Vienīgā informācija, kas tiek nodota no bankas sistēmas tautas skaitīšanas sistēmai, ir vārds, uzvārds un personas kods, ko apliecinās arī bankas sistēmas paziņojums.

 

AS Swedbank paziņojums par datu nodošanu tautas skaitīšanas sistēmai

Aizpildīt tautas skaitīšanas anketas iespējams CSP Informācijas centrā, kur arī var saņemt konsultācijas anketas aizpildīšanas laikā. Nepieciešamības gadījumā aizpildīt anketu internetā palīdzēs CSP darbinieki.

Informācijas centrs tautas skaitīšanas pirmās kārtas laikā (līdz 10. martam) būs atvērts darba dienās no 10.00 līdz 20.00, sestdienā no 10.00 līdz 17.00.

Informācijas centra adrese: Rīga, Lāčplēša iela 1.

Vairāk informācijas par 2011. gada tautas skaitīšanu meklējiet www.tautasskaitisana.lv vai zvaniet uz bezmaksas tālruni 80000777.

Papildinformācija:
Aldis Brokāns
Centrālās statistikas pārvaldes preses sekretārs
T: +371 67366868
M: +371 29119849
E-pasts: aldis.brokans@csb.gov.lv


[1] Vienā autorizācijas reizē ir iespējams aizpildīt anketas par visiem mājsaimniecības locekļiem. Pārtraucot aizpildīšanu, ir jāautorizējas atkārtoti.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi