Preses relīze

CSP jau strādā pie papildus drošības risinājumiem, lai nodrošinātos pret nelikumīgu pases datu izmantošanu autorizācijā

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsver, ka vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju personīgie dati, kas jau ir iegūti tautas skaitīšanas procesā, ir drošībā, jo pieeja pie pilnībā aizpildītajām anketām ir slēgta.

CSP šobrīd strādā pie papildu drošības pasākumiem. Par visiem papildus risinājumiem CSP konsultēsies ar Datu valsts inspekcijas ekspertiem un kopīgi lems, vai iespējams ar IT risinājumiem novērst valstisku problēmu – salīdzinoši vieglo piekļuvi personu pases datiem.

Līdz to ieviešanai aicinām iedzīvotājus turpināt aizpildīt tautas skaitīšanas anketas, izmantojot citus autorizācijas veidus – e-parakstu vai banku identifikatorus. CSP uzsver, ka šie ir droši identifikatori iedzīvotāju personības noteikšanā un nav pieejami nepiederošām personām, kā tas varētu būt ar personas pases datiem.

Līdz papildu risinājumu izstrādei, atbilstoši Datu valsts inspekcijas norādījumiem, nebūs iespējams aizpildīt elektroniski anketas, izmantojot personas kodu un pases datus.

„Vēlamies uzsvērt, ka pati tautas skaitīšanas IT sistēma ir pilnībā droša un tā izstrādāta, konsultējoties ar attiecīgajiem datu drošības un datu aizsardzības ekspertiem. Problēma ir valstiska – nepiederošām personām ir salīdzinoši brīvas piekļuves iespējas personas datiem, piemēram, no slēgtajiem līgumiem”, uzsver Norberts Tālers, CSP priekšnieka vietnieks.

Tāpēc respektējot Valsts datu inspekcijas lēmumu, CSP nolēmis slēgt piekļuvi vienam no autorizācijas veidiem - pases datiem. Jau līdz tam CSP uzsācis darbu pie papildu drošības risinājumu ieviešanas.

 

Papildinformācija:
Aldis Brokāns
Centrālās statistikas pārvaldes preses sekretārs
T: +371 67366868
M: +371 29119849
E-pasts: aldis.brokans@csb.gov.lv

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi