Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010. gada augustā

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās vidēji par 0,4%. Strādnieku darba samaksa saruka par 1,6%, bet būvmateriālu cenas – par 0,3%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai palielinājās par 0,3%.

Lielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku renovācijā un celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē.

2010.gada augustā salīdzinājumā ar 2009.gada augustu būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 2,1%. Resursu pamatgrupās visvairāk kritās mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 6,5%, bet būvmateriālu cenas – par 1,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 2,2%.

Lielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kritumam pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, transporta objektu būvē un biroju būvniecībā.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas resursu pamatgrupās, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi


Būvniecības resursu cenas sniedz 140 būvuzņēmumi un 35 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz visu resursu cenas, savukārt tirdzniecības uzņēmumi – tikai būvmateriālu cenas. Būvuzņēmumi-respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties uzņēmumus ar lielāko saviem spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Detalizētāku informāciju var atrast CSP datubāzē. Preses izlaidums par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010.gada septembrī tiks publicēts š.g. 29.oktobrī.

 

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
Tatjana Ballode
tālr. 67366813

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi