Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010.gada novembrī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās vidēji par 0,9%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai saruka par 1,4%, strādnieku darba samaksa – par 1,1%, būvmateriālu cenas – par 0,6%.

Lielākā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē un daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku celtniecībā.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada novembri, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 0,5%. Resursu pamatgrupās palielinājās strādnieku darba samaksa (par 7,2%) un būvmateriālu cenas (par 0,3%). Savukārt, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas kritās par 4,3%.

Gada laikā būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums transporta objektu būvē, kā arī rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas resursu pamatgrupās,

salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi

Būvniecības resursu cenas sniedz 140 būvuzņēmumi un 35 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz visu resursu cenas, savukārt tirdzniecības uzņēmumi – tikai būvmateriālu cenas. Būvuzņēmumi-respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties uzņēmumus ar lielāko saviem spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Detalizētāku informāciju var atrast CSP datubāzē. Preses izlaidums par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010.gada decembrī tiks publicēts 2011.gada 28.janvārī.

 

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
tālr. 67366813
Tatjana Ballode

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi