Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010. gada jūlijā

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,7%. Būvmateriālu cenas pieauga par 1,4%, bet izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 0,4%. Strādnieku darba samaksa samazinājās par 0,7%. Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu pieaugumam transporta objektu būvē un pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē.

2010.gada jūlijā salīdzinājumā ar 2009.gada jūlijubūvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 1,6%. Resursu pamatgrupās visvairāk samazinājās mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 7,0%, bet būvmateriālu cenas – par 1,1%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 4,6%.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas resursu pamatgrupās,

salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi

Būvniecības resursu cenas sniedz 140 būvuzņēmumi un 35 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz visu resursu cenas, savukārt tirdzniecības uzņēmumi – tikai būvmateriālu cenas. Būvuzņēmumi-respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties uzņēmumus ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Detalizētāku informāciju var atrast CSP datubāzē. Preses izlaidums par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010.gada augustā tiks publicēts š.g. 29.septembrī.

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
tālr. 67366852
Inga Kunstvere

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi