Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010. gada maijā

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada maijā, salīdzinot ar aprīli, būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās vidēji par 0,1%. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai saruka par 2,6%, bet būvmateriālu cenas – par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 3,5%. Lielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, kā arī transporta objektu būvē.

2010.gada maijā, salīdzinājumā ar 2009.gada maiju, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 3,0%. Resursu pamatgrupās visstraujāk samazinājās mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 7,5%, bet būvmateriālu cenas – par 1,8%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 0,8%.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas resursu pamatgrupās,
salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi
 


Būvniecības resursu cenas sniedz 140 būvuzņēmumi un 35 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz visu resursu cenas, savukārt tirdzniecības uzņēmumi tikai būvmateriālu cenas. Būvuzņēmumi-respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties uzņēmumus ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Detalizētāku informāciju var atrast CSP datubāzē. Preses izlaidums par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2010.gada jūnijā tiks publicēts š.g. 29.jūlijā.

 

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
Aļona Ivanova
tālr. 67366798

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi