Preses relīze

Oktobrī būvniecības izmaksas samazinājās par 0,1 %

2018. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Būvmateriālu cenas samazinājās par 0,2 %, strādnieku darba samaksa – par 0,1 %, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 0,1 %.

Oktobrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu samazinājums smiltīm, kā arī metāla konstrukcijām un sīkajiem metāla izstrādājumiem.

Salīdzinot ar 2017. gada oktobri, būvniecības izmaksas palielinājās par 4,4 %. Strādnieku darba samaksa pieauga par 9,1 %, būvmateriālu cenas – par 3,2 %, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 3,1 %.

2018. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap  190 būvuzņēmumu un vairāk nekā 40 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedza ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2017. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 80 % no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 33 % uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Informāciju par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2018. gada novembrī publicēs 28. decembrī.

Plašāka informācija par būvniecības izmaksu indeksiem Latvijā pieejama CSP vietnē sadaļā "Ražotāju cenas – Metadati".

 

Mediju jautājumi:
Komunikācijas daļa
E-pasts:
media@csb.gov.lv
Tālr.: 67366989, 27880666

Papildu informācija par datiem:
Ļubova Ņemsadze
Ražotāju cenu indeksu daļa
E-pasts: Lubova.Nemsadze@csb.gov.lv
Tālr.: 67366783

 

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi