Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2008.gada otrajā ceturksnī

 

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2008.gada 2.ceturksnī salīdzinājumā ar 2007.gada 2.ceturksni būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 16,0%. Visstraujāk – par 27,0% pieauga strādnieku darba samaksa. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai cēlās par 17,6%, būvmateriālu cenas – par 3,6%.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas resursu pamatgrupās,
salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni

Šā gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 1.ceturksni, būvniecības izmaksas pieauga vidēji par 3,5%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 6,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 3,2%, būvmateriālu cenas – par 1,1% .

Sakarā ar darba samaksas lielo īpatsvaru, vislielākais izmaksu pieaugums šā gada otrajā ceturksnī bija vērojams biroju ēku renovācijā (salīdzinot ar pagājušā gada 2.ceturksni tās cēlās par 22,2%, bet, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, – par 5,2%). Savukārt zemākais izmaksu pieaugums bija ģimenes māju būvniecībā, kas šā gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada atbilstošo laika periodu palielinājās par 9,3%, bet, salīdzinot ar 1.ceturksni - par 2,4% un viesnīcu celtniecībā – atbilstoši par 9,8% un 2,1%.

Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
tālr. 67366813
Aleksandrs Gržibovskis

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi