Preses relīze

Par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2009.gada septembrī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2009.gada septembrī, salīdzinot ar augustu, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 2,1%. Strādnieku darba samaksa saruka par 5,6%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 1,0%, būvmateriālu cenas – par 0,9%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kritumam transporta objektu būvē, kā arī izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku renovācijā un celtniecībā.

2009.gada septembrī, salīdzinot ar 2008.gada septembri, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 15,0%. Resursu pamatgrupās visstraujāk saruka strādnieku darba samaksa – par 27,4%. Būvmateriālu cenas kritās par 10,9%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 5,8%.

 

 

 

Būvniecības izmaksu dinamika resursu pamatgrupās,
salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni 
 

 


2009.gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2008.gada 3.ceturksni, būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās vidēji par 14,4%. Resursu pamatgrupās visvairāk saruka strādnieku darba samaksa – par 25,4%. Būvmateriālu cenas kritās par 11,1%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 4,8%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē, kā arī rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

Katru mēnesi datus par būvniecības resursu cenām sniedz 132 būvuzņēmumi un 29 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz visu resursu cenas, savukārt tirdzniecības uzņēmumi – tikai būvmateriālu cenas. Būvuzņēmumi-respondenti ir izvēlēti ar mērķa atlases palīdzību, izvēloties būvuzņēmumus ar lielāko pašu spēkiem izpildīto būvdarbu apjomu. Izlasē iekļautie būvuzņēmumi ir ar atšķirīgu specializāciju un pārstāv dažādus Latvijas reģionus. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.Sagatavojusi Ražotāju cenu indeksu daļa
Tatjana Ballode
tālr. 67366813

 

 

 

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi