Preses relīze

Par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2010.gada novembrī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada novembrī, salīdzinot ar 2010. gada oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem2 samazinājās par 3.3%, tai skaitā vietējā tirgū - par 3.4% un eksportā – par 3.1%.

Lielākais apgrozījuma samazinājums bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 24.6%, metālu ražošanā – par 12.8%, citu transportlīdzekļu (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) ražošanā – par 10.6%. Savukārt lielākais apgrozījuma pieaugums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā - par 15.6%, dzērienu ražošanā – par 8.7%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 8%.

2010.gada novembrī, salīdzinot ar 2009.gada novembri, pēc darba dienu izlīdzinātiem3 datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 18.5%, tai skaitā vietējā tirgū – par 16.8% un eksportā – par 20.4%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas
2010.g. novembrī % pret 2009.g. novembri (pēc darba dienu skaita izlīdzināti dati)

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, pēc darba dienām izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma datiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 67366953
Ramona Skakunova

1 Rūpniecības apgrozījuma indeksu aprēķina faktiskajās cenās. Indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.
2 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita un sezonālās atkārtošanās faktoru ietekme, proti, atsevišķās nozarēs saražotās produkcijas apjoma sezonas svārstības. Šis rādītājs aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējo periodu.
3 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita ietekme. Šis rādītājs tiek aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi