Preses relīze

Rūpniecības produkcijas izlaide 2006.gada janvārī

Salīdzinot ar iepriekšējā gada janvāri, šā gada janvārī pārtikas produktu un dzērienu ražošanas nozarē ražošanas apjomi pieauguši par 1.7% Pieaugums vērojams sekojošās apakšnozarēs: gaļas un gaļas produktu ražošanā, pārstrādē un konservēšanā – par 18.4%; zivju un zivju produktu pārstrādē un konservēšanā – par 13.2%; citu pārtikas produktu (maize, konditorejas izstrādājumi, cukurs) ražošanā – par 11.3%; dzīvnieku barības ražošanā - par 3.8%; piena produktu ražošanā – par 9.3%. Ražošanas apjomi samazinājušies augļu un dārzeņu pārstrādē un konservēšanā – par 62.7%; graudu malšanas produktu, cietes un cietes produktu ražošanā – par 7.3%; dzērienu ražošanā – par 2.0%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada janvāri, 2006. gada janvārī produkcijas izlaide palielinājusies šādās nozarēs: elektrisko mašīnu un iekārtu ražošanā - par 62.%; ķīmisko vielu, to izstrādājumu un ķīmisko šķiedru ražošanā – par 25.7%; tekstilizstrādājumu ražošanā – par 23.8%; celulozes, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 22.1%; gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 20.0%; gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 18.1%; mēbeļu ražošanā; citur neklasificētā ražošanā – par 8.8%; koksnes un koka izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles – par 6.6%; izdevējdarbības, poligrāfijas un ierakstu reproducēšanas nozarē – par 6.4%; metālu ražošanā – par 0.4%; iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 4.1% u.c. nozarēs.

Ražošanas apjomi samazinājušies citu transportlīdzekļu (kuģu, laivu, lokomotīvju un ritošā sastāva remonts) ražošanā – par 44.5%; nemetālisko minerālu izstrādājumu (keramikas, cementa, betona u.c. izstrādājumi) ražošanā – par 3.5%; apģērbu ražošanā – par 4.5%.

Salīdzinot ar 2005. gada decembri, 2006. gada janvārī rūpniecības produkcijas izlaide saruka par 0.7%. Tai skaitā samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0.9% un apstrādes rūpniecībā – par 1.9%, bet pieaugums vērojams elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē – par 3.3%.

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 7366830
Irēna Bekmane

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi