Preses relīze

Rūpniecības produkcijas izlaide 2005.gada novembrī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2005. gada novembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada novembri, produkcijas izlaide saskaņā ar sezonāli izlīdzinātiem datiem pieaugusi par 7.0%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 43.7%, apstrādes rūpniecībā - par 10.1%, bet elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē bija kritums par 4.6%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada novembri, šā gada novembrī pārtikas produktu un dzērienu ražošanas nozarē ražošanas apjomi pieauga par 10.2%. Pieaugums vērojams šādās apakšnozarēs: gaļas un gaļas produktu ražošanā, pārstrādē un konservēšanā – par 16.5%; dzērienu ražošanā – par 15.7%; piena produktu ražošanā - par 8.6%; citu pārtikas produktu (maize, konditorejas izstrādājumi, cukurs) ražošanā – par 7.0%; augļu un dārzeņu pārstrādē un konservēšanā – par 3.6 %; zivju un zivju produktu pārstrādē un konservēšanā – par 0.1%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada novembri, 2005. gada novembrī produkcijas izlaide pieaugusi šādās nozarēs: elektrisko mašīnu un aparātu ražošanā – par 31.3%; gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 28.7%; nemetālisko minerālu izstrādājumu (keramikas, cementa, betona u.c. izstrādājumi) ražošanā – par 27.2%; ķīmisko vielu un to izstrādājumu ražošanā – par 26.1%; izdevējdarbībā un poligrāfijā – par 22.5%; tekstilizstrādājumu ražošanā – par 19.9%; celulozes, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 11.7%; gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 9.6%; koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 5.8%, tai skaitā zāģmateriālu ražošanā – par 3.5% un finiera lokšņu, saplākšņa, līmēto plātņu u.c. paneļu un plātņu ražošanā – par 8.5%; iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 3.8%; mēbeļu ražošanā – par 1.5% u.c. nozarēs.

Ražošanas apjomi samazinājušies metālu ražošanā par 6.5%; citu transportlīdzekļu (kuģu, laivu, lokomotīvju un ritošā sastāva remonts) ražošanā – par 6.3%; apģērbu ražošanā – par 3.9% u.c. nozarēs.

Salīdzinot ar 2005. gada oktobri, novembrī rūpniecības produkcijas izlaide pieaugusi par 0.9%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 8.3%, apstrādes rūpniecībā – par 0.7% un elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē – par 1.2%.

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 7366830
Irēna Bekmane

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi