Preses relīze

Rūpniecības produkcijas izlaide 2006.gada aprīlī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2006. gada aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli, produkcijas izlaide saskaņā ar sezonāli izlīdzinātiem datiem pieaugusi par 4.3%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 3.9%; elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē – par 6.0%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē tā samazinājusies par 2.6%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli, šā gada aprīlī pārtikas produktu un dzērienu ražošanas nozarē ražošanas apjomi pieauguši par 9.3%. Pieaugums vērojams šādās apakšnozarēs: gaļas un gaļas produktu ražošanā, pārstrādē un konservēšanā – par 16.5%; dzērienu ražošanā – par 18.0%; piena produktu ražošanā – par 14.3%; zivju un zivju produktu pārstrādē un konservēšanā – par 6.9%; citu pārtikas produktu (maize, konditorejas izstrādājumi, cukurs) ražošanā – par 6.0%. Ražošanas apjomi samazinājušies: graudu malšanas produktu, cietes un cietes produktu ražošanā – par 10.0%; augļu un dārzeņu pārstrādē un konservēšanā – par 7.7%; dzīvnieku barības ražošanā - par 6.2%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli, 2006. gadā aprīlī produkcijas izlaide palielinājusies sekojošās nozarēs: tekstilizstrādājumu ražošanā – par 23.6%; izdevējdarbības, poligrāfijas un ierakstu reproducēšanas nozarē – par 10.1%; ķīmisko vielu, to izstrādājumu un ķīmisko šķiedru ražošanā – par 15.5%; citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu, laivu, lokomotīvju un ritošā sastāva remonts) – par 11.0%; mēbeļu ražošanā – par 10.2%; gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 9.0%. celulozes, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 8.2%; metālu ražošanā – par 7.9%; gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 7.4%;

Ražošanas apjomi samazinājušies apģērbu ražošanā – par 14.1%; elektrisko mašīnu un iekārtu ražošanā par 9.6%; iekārtu mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 8.4%; nemetālisko minerālu izstrādājumu (keramikas, cementa, betona u.c. izstrādājumi) ražošanā – par 2.7%; koksnes un koka izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles – par 1.2%.

Salīdzinot ar 2006. gada martu, 2006. gada aprīlī rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 3.8%. Tai skaitā kritums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 8.1%, apstrādes rūpniecībā – par 5.6%, bet elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē apjomi pieauga par 3.0%.

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 7366830
Irēna Bekmane

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi