Preses relīze

Par rūpniecības produkcijas izlaidi 2006.g.novembrī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2006. gada novembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada novembri rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieaugusi par 0.7%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 1.9%, bet produkcijas apjomi samazinājusies ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5.1%, elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē – par 3.0%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada novembri, šā gada novembrī pārtikas produktu un dzērienu ražošanas nozarē ražošanas apjomi samazinājušies par 2.2%. Kritums bija: zivju un zivju produktu pārstrādē un konservēšanā – par 15.9%; citu pārtikas produktu (maize, konditorejas izstrādājumi, cukurs) ražošanā – par 9.1%; augļu un dārzeņu pārstrādē un konservēšanā – par 2.7%; graudu malšanas produktu, cietes un cietes produktu ražošanā – par 1.0%. Savukārt pieaugums vērojams šādās apakšnozarēs: gaļas un gaļas produktu ražošanā, pārstrādē un konservēšanā – par 11.0%, dzērienu ražošanā – par 4.2%; piena produktu ražošanā – par 3.0%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada novembri, 2006. gada novembrī produkcijas izlaide palielinājusies sekojošās nozarēs: radio, televīzijas un sakaru iekārtu un aparatūras ražošanā – par 27,2%; tekstilizstrādājumu ražošanā – par 24.0%; ķīmisko vielu un to izstrādājumu ražošanā – par 21.7%; gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 18.7%; celulozes, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 7.9%; elektrisko mašīnu un aparātu ražošanā – par 7.0%; iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 6.2%; gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 3.0%; izdevējdarbībā un poligrāfijā – par 1.1%; nemetālisko minerālu izstrādājumu (keramikas, cementa, betona u.c. izstrādājumi) ražošanā – par 0.2%.

Ražošanas apjomi samazinājušies: mēbeļu ražošanā – par 8.8%; citu transportlīdzekļu (kuģu, laivu, lokomotīvju un ritošā sastāva remonts) ražošanā – par 8.7%; koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 8.3%; apģērbu ražošanā – par 5.1%; metālu ražošanā – par 1.4%; u.c. nozarēs.

Salīdzinot ar 2006. gada oktobri, novembrī rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 1.8%. Tai skaitā kritums bija apstrādes rūpniecībā – par 1.5%; elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē – par 3.4%, bet pieaugums bija vērojams ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2.3%.

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 7366830
Irēna Bekmane

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi