Preses relīze

Par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2010. gada jūlijā

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada jūlijā, salīdzinot ar 2010. gada jūniju, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem2 pieauga par 7.7%, tai skaitā vietējā tirgū - par 3.7%, eksportā – par 12%.

Lielākais apgrozījuma pieaugums bija metālu ražošanā – par 57.4%, apģērbu ražošanā – par 12%, dzērienu ražošanā – par 11.6%. Savukārt, lielākais apgrozījuma samazinājums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 14.1%, citur neklasificētu iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 8.5%, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 5%.

2010.gada jūlijā, salīdzinot ar 2009.gada jūliju, pēc darba dienu izlīdzinātiem3 datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 25.1%, tai skaitā vietējā tirgū – par 7.2% un eksportā – par 52.2%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas2010.g. jūlijā pret 2009.g. jūliju
(pēc darba dienu skaita izlīdzināti dati)

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, pēc darba dienām izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma datiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Irēna Bekmane
Tālr. 67366830

1 Rūpniecības apgrozījuma indeksu aprēķina faktiskajās cenās. Indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.
2 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita un sezonālās atkārtošanās faktoru ietekme, proti, atsevišķās nozarēs saražotās produkcijas apjoma sezonas svārstības. Šis rādītājs aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējo periodu.
3 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita ietekme. Šis rādītājs tiek aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi