Preses relīze

Par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2010. gada maijā

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada maijā, salīdzinot ar 2010. gada aprīli, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem2 pieauga par 2.3%, tai skaitā vietējā tirgū - par 3.1%, eksportā – par 1.4%.

Lielākais apgrozījuma pieaugums bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 38.8%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 15.3%, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 10.2%. Savukārt, lielākais apgrozījuma samazinājums bija citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un ritošā sastāva ražošana) – par 21.5%, metālu ražošanā – par 5.2%, poligrāfija un ierakstu reproducēšanā – par 3.2%.
2010.gada maijā, salīdzinot ar 2009.gada maiju, pēc darba dienu izlīdzinātiem³ datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 10.9%, tai skaitā eksportā – par 34.2%, bet vietējā tirgū bija samazinājums par 4.5%.
 
Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas
2010.g. maijā pret 2009.g. maiju (pēc darba dienu skaita izlīdzināti dati)
 
Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, pēc darba dienām izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma datiem var skatīt CSP datubāzē.
 
Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 67366953
Ramona Skakunova
____________________
1 Rūpniecības apgrozījuma indeksu aprēķina faktiskajāscenās. Indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.
2 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita un sezonālās atkārtošanās faktoru ietekme, proti, atsevišķās nozarēs saražotās produkcijas apjoma sezonas svārstības. Šis rādītājs aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējo periodu.
³ Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita ietekme. Šis rādītājs tiek aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu.
Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi