Preses relīze

Par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2010. gada aprīlī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada aprīlī, salīdzinot ar 2010. gada martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem2 pieauga par 0.2%, tai skaitā eksportā – par 4.5%, bet vietējā tirgū samazinājās par 3.7%.

Lielākais apgrozījuma pieaugums bija elektrisko iekārtu ražošanā – par 16%, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 14.1%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā – par 13.3%. Savukārt, lielākais apgrozījuma samazinājums bija citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un ritošā sastāva ražošana) – par 26.8%, apģērbu ražošanā – par 7% (vietējā tirgū - par 11.7%, eksportā – par 5.1% ).

2010.gada aprīlī, salīdzinot ar 2009.gada aprīli, pēc darba dienu izlīdzinātiem³ datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 5.7%, tai skaitā eksportā – par 29.3%, bet vietējā tirgū bija samazinājums par 11.1%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas
2010.g. aprīlī pret 2009.g. aprīli (pēc darba dienu skaita izlīdzināti dati)
 


Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, pēc darba dienām izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma datiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Ramona Skakunova
Tālr. 67366953

____________________

1 Rūpniecības apgrozījuma indeksu aprēķina faktiskajāscenās. Indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.
2 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita un sezonālās atkārtošanās faktoru ietekme, proti, atsevišķās nozarēs saražotās produkcijas apjoma sezonas svārstības. Šis rādītājs aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējo periodu.
3 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita ietekme. Šis rādītājs tiek aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi