Preses relīze

Par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2010. gada februārī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada februārī, salīdzinot ar 2010. gada janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem2 pieauga par 2.3%, tai skaitā eksportā – par 6.8%, bet vietējā tirgū samazinājās par 1.3%.

Lielākais apgrozījuma pieaugums bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 22%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 11% un farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 8.8%. Savukārt, lielākais apgrozījuma samazinājums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā par 38.3% (vietējā tirgū - par 36.8%, eksportā – par 50.9%), tekstilizstrādājumu ražošanā – par 7.2% (eksportā – par 13.4%, bet vietējā tirgū pieaugums par 8.5% ).

2010.gada februārī, salīdzinot ar 2009.gada februāri, pēc darba dienu izlīdzinātiem³ datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 1.6%, tai skaitā vietējā tirgū – par 14.4%, bet eksportā bija pieaugums par 16.5%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas
2010.g. februārī pret 2009.g. februāri (pēc darba dienu skaita izlīdzināti dati) 
 


Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, pēc darba dienām izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma datiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Ramona Skakunova
Tālr. 67366953

____________________
1 Rūpniecības apgrozījuma indeksu aprēķina faktiskajāscenās. Indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.
2 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita un sezonālās atkārtošanās faktoru ietekme, proti, atsevišķās nozarēs saražotās produkcijas apjoma sezonas svārstības. Šis rādītājs aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējo periodu.
3 Novērsta mēneša dažādu darba dienu skaita ietekme. Šis rādītājs tiek aprēķināts tikai salīdzināšanai ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi