Preses relīze

Apstrādes rūpniecības apgrozījums oktobrī samazinājās par 0,7%

2014.gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 0,7%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū apgrozījums sarucis par 1,5%, bet eksportā audzis par 0,3% (no tā ārpus eirozonas – pieaugums par 2,7%, bet eirozonā - samazinājums par 3,9%).

Apgrozījuma samazinājums, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē – par 10,3% (tai skaitā vietējā tirgū kritums par 53,2%, bet eksportā – pieaugums par 5%), gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 7,7% (vietējā tirgū – par 8,9%, eksportā – par 5,9%) un koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 5,2% (vietējā tirgū – par 4,4%, eksportā – par 6,1%).  

Apgrozījuma pieaugums oktobrī, salīdzinot ar septembri, bija nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē – par 7,8% (vietējā tirgū - par 9,7%, eksportā - par 3,1%), datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 5,2% (vietējā tirgū - par 1,5%, eksportā - par 6,2%) un mēbeļu ražošanas nozarē – par 2,1% (vietējā tirgū – par 0,7%, eksportā – par 3,8%).

2014. gada oktobrī, salīdzinot ar 2013. gada attiecīgo periodu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apstrādes rūpniecības apgrozījums samazinājās par 3,2%. To ietekmēja kritums vietējā tirgū par 7,4%, savukārt eksportā  bija pieaugums par 2,2% (no tā ārpus eirozonas – kāpums par 8,2%, bet eirozonā - kritums par 7,8%).

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas
2014. gada oktobrī  procentos, salīdzinot ar 2013. gada oktobri (kalendāri izlīdzināti dati)

 

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzēs.

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Irēna Bekmane
Tālr. 67366830

 

________________________________________

Rūpniecības apgrozījuma indekss – raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību. Tā aprēķinā iekļauj ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes un apstrādes rūpniecības uzņēmumu apgrozījumu faktiskajās cenās. Par svariem izmanto rūpniecības apgrozījuma sadalījumu - vietējais tirgus un eksports. Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas, apgrozījuma indekss netiek deflēts t.i. netiek ņemtas vērā cenu izmaiņas. Apgrozījumā ietver tikai pašražoto pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi