Preses relīze

Apstrādes rūpniecības apgrozījums jūlijā pieauga par 0,7%

Šī gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 0,7%, tai skaitā eksportā - par 1,9% (no tā eirozonā pieaugums par 5,1%, bet ārpus eirozonas – samazinājums par 5,1%), savukārt vietējā tirgū bija samazinājums par 0,2%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Apgrozījuma pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 16,6% (pieaugums eksportā  par 32,2%, vietējā tirgū bija samazinājums  par 16,3%), elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 11,9% (pieaugums eksportā – par 20,2%, vietējā tirgū bija samazinājums – par 6,4%), dzērienu ražošanas nozarē – par 11,5% (pieaugums eksportā – par 5,5%, vietējā tirgū – par 13,1%), koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mēbeles – par 2,4% (pieaugums eksportā – par 7,6%, bet vietējā tirgū bija samazinājums – par 1,8%).

Apgrozījuma samazinājums jūlijā, salīdzinot ar jūniju, bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 16,5% un to ietekmēja kritums eksportā par 24,6% (vietējā tirgū bija apgrozījuma pieaugums par 1,2%), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 12,2% (eksportā samazinājums par 18,1%, vietējā tirgū par 10,8%), apģērbu ražošanas nozarē – par 4,9% (eksportā – par 0,7%, vietējā tirgū – par 16,1%) un pārtikas produktu ražošanas nozarē samazinājums par 1,6% (eksportā – par 3,8%, vietējā tirgū – par 0,8%).

Salīdzinot ar 2013. gada jūliju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apstrādes rūpniecības apgrozījums samazinājās par 1,7%, tai skaitā vietējā tirgū – par 3,9%, savukārt eksportā bija pieaugums par 1,4% (no tā eirozonā – par 3% un ārpus eirozonas – par 0,5%).

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas

2014.g. jūlijā  %, salīdzinot ar 2013.g. jūliju (kalendāri izlīdzināti dati)

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzēs.

 

1Rūpniecības apgrozījuma indekss – raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību. Tā aprēķinā iekļauj ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes un apstrādes rūpniecības uzņēmumu apgrozījumu faktiskajās cenās.Par svariem izmanto rūpniecības apgrozījuma sadalījumu - vietējais tirgus un eksports. Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas, apgrozījuma indekss netiek deflēts t.i. netiek ņemtas vērā cenu izmaiņas. Apgrozījumā ietver tikai pašražoto pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.

 

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Irēna Bekmane
Tālr. 67366830

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi