Preses relīze

Apstrādes rūpniecības apgrozījums februārī pieauga par 4,1%

Šī gada februārī, salīdzinot ar janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 4,1%, tai skaitā vietējā tirgū – par 7,3%, bet eksports palika iepriekšējā mēneša līmenī (no tā eirozonā bija kritums par 7,9%, bet ārpus eirozonas pieaugums par 3,8%), liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē – par 26,7% (vietējā tirgū – pieaugums 2,1 reizes, bet eksportā samazinājums par 5,4%, no tā eirozonā – par 2,4% un ārpus eirozonas – par 8,2%), nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē – par 14,4%% (vietējā tirgū – par 17,8%, eksportā - par 4,9%, no tā eirozonā – par 15,2% un ārpus eirozonas – par 1,6%), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 6,2% (vietējā tirgū – pieaugums par 8,8%, bet eksportā samazinājums par 4%, no tā eirozonā – par 23,7% un ārpus eirozonas - par 0,9%).

Salīdzinot ar 2013. gada februāri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 5,7%. Izaugsmes pamatā bija vietējā tirgus pieaugums par 14,5%, bet eksportā bija samazinājums – par 3,9% (no tā eirozonā – par 0,9%, bet ārpus eirozonas par 5,5%).

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas

2014. gada februārī %, salīdzinot ar 2013.gada februāri (kalendāri izlīdzināti dati)

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzēs.

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Irēna Bekmane
Tālr. 67366830


1 Rūpniecības apgrozījuma indekss – raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību. Tā aprēķinā iekļauj ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes un apstrādes rūpniecības uzņēmumu apgrozījumu faktiskajās cenās. Par svariem izmanto rūpniecības apgrozījuma sadalījumu - vietējais tirgus un eksports. Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas apgrozījuma indekss netiek deflēts t.i. netiek ņemtas vērā cenu izmaiņas. Apgrozījumā ietver tikai pašražoto pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi