Preses relīze

Apstrādes rūpniecības apgrozījums novembrī pieauga par 3,1%

Pērnā gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 3,1%, tai skaitā vietējā tirgū – par 3,2% un eksportā - par 2,9%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lielākais apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 52% (pieaugums abos tirgos), gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mašīnas un iekārtas – par 19,8% (pieaugums abos tirgos) un elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 10,9% (pieaugums bija eksportā, bet vietējā tirgū - samazinājums).

Novembrī, salīdzinot ar oktobri, apgrozījuma samazinājums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 6,6% (eksportā – samazinājums par 16,3%, bet vietējā tirgū – pieaugums par 13,4%), iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 6,4% (samazinājums eksportā par 71,1%, bet vietējā tirgū pieaugums par 24,1%) un tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 6,4% (eksportā samazinājums par 12,9%, bet vietējā tirgū pieaugums par 4,9%).  

Salīdzinot ar 2012. gada novembri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 5,5%. Izaugsmes pamatā bija vietējais tirgus – par 12,2%, bet eksportā bija samazinājums par 2,3%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas

2013. gada novembrī %, salīdzinot ar 2012.gada novembri (kalendāri izlīdzināti dati)

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzēs

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Irēna Bekmane
Tālr. 67366830


1 Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas, kurā tiek ietverti arī nepabeigtie ražojumi un produkcijas krājumi, apgrozījumā ietver tikai pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi