Preses relīze

Par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2011.gada oktobrī

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2011.gada oktobrī, salīdzinot ar 2011. gada septembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga  par 0.3%, tai skaitā eksportā – par 1%, bet vietējā tirgū samazinājās par 0.4%.

Lielākais pieaugums bija citu transportlīdzekļu ražošanā – par 30.8% (vietējā tirgū samazinājums, bet eksportā - pieaugums), metālu ražošanā – par 18.6% (pieaugums gan vietējā tirgū, gan eksportā) un iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 11.3% (pieaugums vietējā tirgū, bet eksportā samazinājums). Savukārt lielākais samazinājums bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 21.2% (samazinājums gan vietējā tirgū, gan eksportā), ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 18.9% (samazinājums gan vietējā tirgū, gan eksportā), cita veida ražošanā – par 14.2% (samazinājums gan vietējā tirgū, gan eksportā).

2011.gada oktobrī, salīdzinot ar 2010.gada oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 faktiskajās cenās pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieauga par 10.4%, tai skaitā vietējā tirgū – par 4.2% un eksportā – par 17.4%. Apstrādes rūpniecības apgrozījuma pieaugumu galvenokārt ietekmēja gatavo metālizstrādājumu, mehānismu, iekārtu un darba mašīnu ražošanas apakšnozares.

Iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā pieaugums bija par 49.2% (vietējā tirgū - par 29.9%, bet eksportā – par 60%), elektrisko iekārtu ražošanā – par 39.1% (vietējā tirgū pieaugums - par 22.6%, bet eksportā pieaugums – par 49.4%),  gatavo metālizstrādājumu ražošanā – par 32.1% (vietējā tirgū pieaugums - par 22.8%, bet eksportā pieaugums – par 41.8%).

Ievērojams apgrozījuma pieaugums kopš šī gada sākuma turpinājās arī abās lielākajās apstrādes rūpniecības apakšnozarēs – pārtikas produktu ražošanā un kokapstrādē.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas
2011.g. oktobrī % pret 2010.g. oktobri (kalendāri izlīdzināti dati)

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 67366953
Ramona Skakunova

1 Rūpniecības apgrozījuma indeksu aprēķina faktiskajās cenās. Indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi