Preses relīze

Par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2011.gada augustā

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2011.gada augustā, salīdzinot ar 2010.gada augustu, apstrādes rūpniecības apgrozījums1faktiskajās cenās pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieauga par 10.4%, tai skaitā vietējā tirgū – par 15.7% un eksportā – par 4.8%. Apstrādes rūpniecības apgrozījuma pieaugumu galvenokārt ietekmēja trīs no lielākajām apakšnozarēm: pārtikas produktu ražošana, kokapstrāde un metālapstrāde.

Ievērojami pieaugumi bija iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 68.7% (vietējā tirgū pieaugums - par 12.3%, bet eksportā pieaugums 2.2 reizes), citu transportlīdzekļu ražošanā – par 40.4% (pieaugums gan vietējā tirgū, gan eksportā).

2011.gada augustā, salīdzinot ar 2011. gada jūliju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājāspar 1.2%, tai skaitā eksportā – par 2.6%, bet vietējā tirgū bija pieaugums par 0.2%. Apstrādes rūpniecības apgrozījuma kritumu galvenokārt ietekmēja apgrozījuma samazinājums gan vietējā, gan eksporta tirgū pārtikas produktu ražošanas nozarē, citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un ritošā sastāva ražošana) un iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas nozarē.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas

2011.g. augustā % pret 2010.g. augustu (kalendāri izlīdzināti dati)

 

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Sagatavojusi Rūpniecības statistikas daļa
Tālr. 67366953
Ramona Skakunova

____________________

1Rūpniecības apgrozījuma indeksu aprēķina faktiskajāscenās. Indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un     pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.

Publicēšanas datums
Ieteikt

Statistikas tēmas, kas ir saistītas ar šo preses relīzi