Analfabētu procents starp vīriešiem un sievietēm

1929. gadā rakstījām: “Pēc 1920. gada skaitīšanas Krievijā starp sievietēm ir pat 70,0 % analfabētu. […] Analfabētu procents Eiropas valstu lielākā daļā nemitīgi pamazinās.

Kulturelās Eiropas ziemeļu un vidus daļas zemēs, tāpat arī Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē sieviešu starpā ir tikpat maz analfabētu kā vīriešu starpā. Turpretim Latgalē, Krievijā, Balkanu un romāņu valsts sieviešu izglītības līmenis ir nesalīdzināmi zemāks nekā vīriešu izglītības līmenis.”

Pēc pēdējās tautas skaitīšanas datiem (2011. gads) visās minētajās valstīs analfabētu īpatsvars pieaugušajiem gan vīriešu, gan sieviešu vidū ir ap 0,2–3,0 %.

Grafiks no vēsturiskām publikācijām "Analfabētu procents starp vīriešiem un sievietēm"

 

Datu avots:

Latvija starp Eiropas valstīm (69. lpp)

Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Statistikas institūta informatīvais izdevums "ADULT AND YOUTH LITERACY National, regional and global trends, 1985-2015"

Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Statistikas institūta tīmekļa vietne sadaļa "Literacy"

CSP datubāzes tabula "15 gadu un vecāki Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji pa statistiskajiem reģioniem, republikas pilsētām un novadiem pēc augstākā sekmīgi iegūtā izglītības līmeņa, dzimuma un pa vecuma grupām 2011.gada 1.martā"

Ieteikt