Preses relīze

20. oktobrī Pasaules statistikas diena

Rīga, 13.10.2020.

20. oktobrī visā pasaulē atzīmēs Pasaules statistikas dienu. Šī gada sauklis ir: “Vienot pasauli ar ticamiem datiem”, kas uzsver, cik svarīgi lēmumu pieņemšanā ir uzticēties kvalitatīviem datiem un sadarboties inovatīvu risinājumu meklējumos.

“Aktuāli, uzticami un savlaicīgi dati ir nepieciešami, lai izprastu mainīgo pasauli, kurā mēs dzīvojam. Datiem ir izšķiroša nozīme faktos balstītu lēmumu pieņemšanā politikas veidošanai visās nozarēs un sabiedrībās, neatkarīgi no kultūrvēsturiskās izcelsmes vai attīstības līmeņa. Bezprecedenta koronavīrusa pandēmija ir palielinājusi datu un statistikas nozīmi un parādījusi, kā datu sasaiste ar ģeotelpisko informāciju var palīdzēt mums izsekot strauji mainīgās globālās situācijas dinamikai,” norāda Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.

Šajā svētku dienā Centrālā statistikas pārvalde (CSP) noslēgs ļoti nozīmīgu sadarbības līgumu ar Latvijas Universitāti (LU) par studiju procesa un zinātniskā darba pilnveidi atbilstoši darba tirgus prasībām un plašākām sadarbības iespējām ar studentiem.

“Datu laikmetā jaunu partnerības formu attīstīšana un esošo stiprināšana ir katras nacionālās statistikas iestādes darba kārtībā gan Eiropā, gan pasaulē. Šāda veida partnerība ir gadiem lolots CSP mērķis, un ir likumsakarīgi, ka šis līgums tiks noslēgts tik zīmīgā dienā!” ar gandarījumu pauž CSP priekšniece Aija Žīgure.

20. oktobrī arī Latvijas Statistiķu asociācija (LSA) aicina uz Pasaules statistikas dienai veltītu lasījumu “COVID-19 statistikas jautājumi”. Ar lasījumu uzstāsies Prof. Dr. med. Ģirts Briģis, RSU Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs. Vairāk par lasījumu var uzzināt LSA tīmekļa vietnē www.statistikuasociacija.lv
 

Pirmā pasaules statistikas diena tika atzīmēta 2010. gada 20. oktobrī, taču 2015. gadā Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā asambleja pieņēma rezolūciju, kurā nolēma turpmāk to svinēt ik pēc pieciem gadiem. Otrā diena tika atzīmēta 2015. gada 20. oktobrī ar tēmu "Labāki dati labākai dzīvei". Vairāk par pasaules statistikas dienu var uzzināt tīmekļa vietnē worldstatisticsday.org.

 

Eiropas statistikas diena tiek atzīmēta katru gadu 20. oktobrī.

Pasaules statistikas dienas logo

Mediju jautājumi:
Komunikācijas daļa
E-pasts:
media@csb.gov.lv
Tālr.: 67366989, 27880666

 

Publicēšanas datums
Ieteikt