Preses relīze

CSP tiekas Baltijas valstu tautas skaitīšanas eksperti

15.–16. maijā CSP notiek Baltijas valstu statistikas iestāžu 22. seminārs par tautas skaitīšanas aktuālajiem jautājumiem.

2021. gadā Igaunija, Latvija un Lietuva plāno pirmo reizi pilnībā pāriet uz reģistru un citu administratīvo datu avotu datiem balstītu tautas skaitīšanu, kas ir plašākais pilnais statistiskais iedzīvotāju un mājokļu apsekojums. Sanāksmē īpaša uzmanība tiek pievērsta reģistrētās dzīvesvietas noteikšanai, mājsaimniecību statistikai, kā arī mājokļu skaitīšanas datu iegūšanas un to kvalitātes paaugstināšanas iespējām, iesaistot diskusijā arī administratīvo datu turētāju pārstāvjus. Vienlaikus tiek apspriesti arī turpmākās sadarbības plāni.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas statistikas eksperti, kuri tiekas jau 22. reizi, apspriež aktuālos tautas skaitīšanas metodoloģijas jautājumus saistībā ar Eiropas tautas skaitīšanas metodoloģijas un datu sagatavošanas prasību ieviešanu. Lietuvas delegāciju vada Lietuvas statistikas departamenta ģenerāldirektora vietniece Dalia Ambrozaitiene, Igaunijas statistikas delegāciju vada Tautas skaitīšanas projekta vadītāja Diana Beltadze. Semināra darbā piedalās Valsts zemes dienesta pārstāvis Ints Pīrāgs, kā arī Igaunijas Ekonomisko attiecību un komunikācijas ministrijas pārstāvis Taavi Jakobson.

Sanāksme notiek Baltijas valstu statistikas iestāžu 2018.–2019. gada sadarbības programmas ietvaros.

Fotogrāfijas ar Baltijas valstu tautas skaitīšanas ekspertiem

 

 

 

Publicēšanas datums
Ieteikt