Preses relīze

CSP Valmieras datu savākšanas centrs darbojas jau 10 gadus (ar foto)

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Valmieras datu savākšanas un apstrādes centrs darbojas jau 10 gadus un 9. oktobrī atzīmēja desmito gadadienu.

CSP priekšniece Aija Žīgure: „Valmiera 2003. gadā bija pirmā Latvijas pilsēta, kur izveidojām CSP reģionālo centru. Tādi atrodas arī Preiļos, Kuldīgā un Pierīgā, bet tieši valmierieši bija mūsu pirmie kolēģi ārpus Rīgas, un šodien viņi lepojas ar profesionālo un saliedēto 19 darbinieku komandu, kurā 10 gadu laikā nomainījušies vien trīs statistiķi.”

Lai nodrošinātu efektīvu statistikas datu vākšanu visā Latvijas teritorijā, kā CSP patstāvīgās struktūrvienības reģionos darbojas datu savākšanas un apstrādes centri Valmierā, Pierīgā, Kuldīgā un Preiļos. Tajos šobrīd kopā strādā 69 darbinieki.

Reģionālie datu savākšanas un apstrādes centri gadā vidēji veic 48 CSP statistikas apsekojumus. Centri vāc statistikas pārskatus no respondentiem, veic to kvalitātes pārbaudi un pirmapstrādi, konsultē respondentus statistikas pārskatu iesniegšanas jautājumos, nodrošina statistikas pirmdatu masīvu izveidošanu, pievieno respondentus CSP elektronisko pārskatu sistēmā u.c.

CSP Valmieras datu savākšanas un apstrādes centra darbinieki 2003.gadā

 

CSP Valmieras datu savākšanas un apstrādes centra darbinieki 10 gadu jubilejā 09.10.2013.
   - Priekšā no kreisās puses: CSP priekšnieces vietnieks Kaspars Misāns, Valmieras centra vadītājs Jānis Bērziņš
   - Stāv: centra darbinieki. Pirmajā rindā trešā no kreisās puses CSP priekšniece Aija Žīgure

 

Sanda Rieksta
CSP sabiedrisko attiecību speciāliste
67366621; 27880666
sanda.rieksta@csb.gov.lv
www.csb.gov.lv
Twitter: @CSP_Latvija

Publicēšanas datums
Ieteikt